Uncategorized

Home Uncategorized

Премиерот Заев на прославата по повод 5 години од работењето на ЛГБТИ Центарот за...

Премиерот Зоран Заев присуствуваше и зеде збор на прославата во организација на ЛГБТИ Центарот за поддршка по повод 5 години...

Ченинг Тејтам е овде да ве поздрави

Одличена тактика да се искреира лудило околу премиерата на „22 Street“ во кој ѕвездува Тејтам. Актерот во новото музичко видео...

Од траги-комична каша до квир фатаморгана. Една година MacedonianGay.com

Со електрични празнења на хомофобични мозоци и оргазмично стимулирање на лимбичниот систем, MacedonianGay продолжува со својата мисија. Да се постави...

Премиерот Груевски вети; истополови бракови во Македонија до 1ви jули

Премиерот на денешната седница на Комисијата за човекови права при Собранието на Р.М. вети истополови бракови во Македонија до 1ви...

Рускиот панк бенд Пуси Рајотс претепани

Подготвувајќи се за изведба под логото на Олимписките игри во Сочи, рускиот панк бен Пуси Рајотс беа камшикувани и претепани...

Каква музика би сакале да слушате на MG радио?

social poll by Opinion Stage (function () { ...
- Реклама -

Популарно