Вести

Home Вести

Интервју со др. Ирена Цветковиќ во однос на предлог-законот за спречување и заштита од...

Беше објавен предлог Законот за спречување и заштита од дискриминација. Веќе беше објавено дека сексуалната ориентација влегува во Законот како...

Првата српска жена и лезбијка премиер, неизвесна

Во пресрет на гласањето во парламентот, Ана Брнабиќ, досегашен министер во владата на Вучиќ, јавно декларирана лезбијка, ја губи поддршката...

Ана Брнабиќ е новата премиерка на Србија и третиот отворено-геј премиер во Европа

На конференција за медиуми, Претседателот на Србија Александар Вучиќ објави дека иден мандатар за состав на српската влада е Ана...

Околку 35 објави на официјалната Фејсбук страна на Владата обоени во боите на виножитото...

Преку Иницијативата за рамноправен однос на Владата на Р.М. кон ЛГБТИ лицата во државата, обоени преку 35 објави (речиси сите...

Иницијатива за рамноправен однос на Владата кон ЛГБТИ популацијата

Иако беше сменета десничарската влада на ВМРО-ДПМНЕ, проблемите со човековите права на ЛГБТИ лицата во Македонија остануваат. Интересот и брзината за...

Четири кралици во финалето на „геј олимписките игри“

И оваа сезона, во претпоследната епизода, пред големото финале на RuPaul's Drag Race не беше елиминиран ниту еден од натпреварувачите. За...

Најстарото порно во светот, од пред три илјади години, вклучува и геј двојки

Од рубриката, интересни и кул ЛГБТИ факти од минатото издвојуваме: 1. Во Египет, двајца мажи задолжени за маникирот на кралското семејство,...

Претходната влада ги одбила сите три сценаријата со ЛГБТИ тематика на режисерката Софија Теодор

Во интервју за Фокус, режисерката Софија Теодор ја обвинува поранешната влада за хомофобија, а како што вели не им смета...

„Witness“ на Кети Пери веќе достапен на YouTube

https://www.youtube.com/watch?v=dPI-mRFEIH0 https://www.youtube.com/watch?v=Z18eMqK9BMM https://www.youtube.com/watch?v=7FX6SrERS8s https://www.youtube.com/watch?v=6Dc8Eu5Rq2Q https://www.youtube.com/watch?v=7fIucqqC-Ms https://www.youtube.com/watch?v=4jROTlyJ-7s https://www.youtube.com/watch?v=fXlqgEVuPYQ https://www.youtube.com/watch?v=RsaK6p8HDnU https://www.youtube.com/watch?v=dOBDODcmfs0 https://www.youtube.com/watch?v=pTpWuUB5-Ps https://www.youtube.com/watch?v=PYlP7WNbAuI https://www.youtube.com/watch?v=c32RmK6jn3w https://www.youtube.com/watch?v=fIEwXhVcLt4 https://www.youtube.com/watch?v=zpcgL7DaTI0  
- Реклама -

Популарно