Гејштина

Home Вести Гејштина

Геј ученик крунисан за кралица на матурската вечер во Конетикат

Насир Флеминг ученик во средното училиште во Денбари, Конетикат се вклучил во трката за „кралица на матурската вечер“ иако не...

Радиоводители избркани од работа поради трансфобични изјави

Водителското дуо на Breаkfast Buzz, њујоршко радио шоу, Кимберли Реј и Бери Бекс се избркани од работа поради трансфобични изјави...

ЛГБТ заедницата е одговорна за поплавите на Балканот

ЛГБТ заедницата е виновна за поплавите на Балканот пресече бордот на директори на Српската и Црногорската православна црква. Според нив...

Го поставил геј знамето на највисокиот врв во Уганда и го предизвикал претседателот да...

Активистот Ниал Готлиеб, по успешното искачување на највисокиот врв во Уганда, висок 5109 метри, го поставил знамето во виножито бои...

Се развеа знамето со боите на виножитото над Whitehall

Во Англија се празнува одлуката за легализирање на истополови бракови која на сила стапува на полноќ. По наредба на заменик-премиерот...

Во Англија и Велс геј принцеви ќе ги едуцираат децата за геј брак

Во исчекување на првите геј бракови во Англија и Велс на педагозите веќе им е наложено со помош на кои...

Еден од 10 геј мажи бара стрејт партнер

Научниците открија дека еден од десет геј мажи ги привлекуваат стрејт мажи и би сакале да спијат со нив како...

Судот пресуди, 6 месеци затвор за двојка која практикувала геј секс

Суд во Обединетите Арапски Емирати ја потврди шестмесечната казна затвор за двајцата мажи кои практикувале геј секс. Анонимната двојка е осудена...

Со Firefox ќе управува хомофобот Брендан Еик

Човекот кој во 2008 година финансики го подржа озогласениот California’s Proposition 8 што резултираше со забрана на истополови бракови во таа...

Хомофобите умираат помлади

Во студија која треба да биде објавена во февруарското издание на American Journal of Public Health (Американски Журнал за Јавно...
- Реклама -

Популарно