Гејштина

Home Вести Гејштина

На GayRomeo не е се така виножиткасто

Разбојниците Едвин А. и Адмир П. остануваат зад решетки откако судот им го продолжи притворот за два месеци под сомнение...

Уметникот кој го наслика Путин во женска долна облека по политички азил во Франција

Константин Алтунин, уметникот кој стои зад сликата на рускиот претседател Владимир Путин како носи женска облека ја напушти Русија барајќи...

„Имам двајца татковци“ и сé е во ред!

Можеби видеото подолу веќе сте го погледнале, а можеби и не. Не е актуелно. Постов нема за цел да информира. Единствено...

И One Direction во фронтот против хомофобијата

Британскиот бенд One Direction, здружени со американски ланец на продавници ќе се борат против насилството врз геј популацијата. Тие ќе донираат...

„Russia Today“, болеше ли?

Геј новинарот Џејмс Кирчик одби да разговара на темата за која е повикан и своите 5 минути на рускиот про-владин...

Германија на 31-ви август ќе протестира против руската хомофобија

На 31-ви август, во Брлин, Германија ќе се одржи протест под мотото „Проговори, доста ни е!“. Протестот е во знак...

10 „жешки“ транс мажи

Родени како жени, а денес „жешки“ момци од соседството. Листа на 10 „најжешки“ транс мажи.

Твитер пораки со подршка за Вентворт Милер од холвудските ѕвезди

Од неодамна ѕвездата на „Prison break“, Вентворт Милер е аутиран геј маж. По неговата изјава, лавина од твитови ја преплавија...

Со порно против руска хомофобија

Порно компанијата „Monarchy Distribution“ планира да се откаже од својот профит и со 100% од заработката да ги помага лицата...
- Реклама -

Популарно