Забава

Home Вести Забава

Претходната влада ги одбила сите три сценаријата со ЛГБТИ тематика на режисерката Софија Теодор

Во интервју за Фокус, режисерката Софија Теодор ја обвинува поранешната влада за хомофобија, а како што вели не им смета...

Cassils на Скопскиот Викенд на Гордоста

Доколку ја погледнавте програмата на овогодинешниот Skopje Pride Weekend, веќе ви е јасно дека фестивалот и годинава барем на викенд...
- Реклама -

Популарно