Здравје

Home Вести Здравје

Како да знаете дека му се допаѓате на срамежливото момче

Ако денес не сте екстровертни и го барате вашето место под светлото често ќе бидете етикетирани како чудаци. Во селфи ерата...

Холивудски „еј-листери“ со најдобро тело

Ова е листата на најзгодни холивудски ѕвезди, кои практикуваат здрав живот, составена од Women's Health.         20: Adam Levine 19: Liam Hemsworth 18: Chris...

Отворено геј и бисексуални се посреќни од стрејт мажите

Според истражувањето на Универзитетот од Монтреал, објавено во „Psychosomatic Medicine“ магазинот, геј и бисексуалните мажи се посреќни од стрејт мажите. Истражувачите собирале...

10 факти за пенисот кои ќе ве фасцинираат

Човечките гениталии иако на изглед не толку привлечни, прикачени на вистинската личност предизвикуваат снажно возбудување. Во продолжение неколку факти за...
- Реклама -

Популарно