Здравје

Home Вести Здравје

Холивудски „еј-листери“ со најдобро тело

Ова е листата на најзгодни холивудски ѕвезди, кои практикуваат здрав живот, составена од Women's Health.         20: Adam Levine 19: Liam Hemsworth 18: Chris...

10 факти за пенисот кои ќе ве фасцинираат

Човечките гениталии иако на изглед не толку привлечни, прикачени на вистинската личност предизвикуваат снажно возбудување. Во продолжение неколку факти за...

Како да знаете дека му се допаѓате на срамежливото момче

Ако денес не сте екстровертни и го барате вашето место под светлото често ќе бидете етикетирани како чудаци. Во селфи ерата...

Отворено геј и бисексуални се посреќни од стрејт мажите

Според истражувањето на Универзитетот од Монтреал, објавено во „Psychosomatic Medicine“ магазинот, геј и бисексуалните мажи се посреќни од стрејт мажите. Истражувачите собирале...
- Реклама -

Популарно