Членот на ‘N SYNC по реобединувањето со колегите од бендот за MTV Video Music Awards, на 25-ти август го запроси своето момче. Бас и Мајкал Турчин се заедно од 2011-та. Чинот на запросување се случил во Њу Орлеанс изненадувајќи го партнерот со црн дијамантски прстен.

Тој на фановите им се обрати на Instagram пишувајќи „Рече ДА, го обожавам овој човек“ и ја објави сликата на која неговиот партнер го носи вереничкиот прстен.

bass2f-3-web