Ѕвездата на „Како ја запознав мајка ви“ викендов се омажи со своето долгогодишно момче Дејвид.

Двојката во врска беше цели 10 години, а веќе имаат и син. Свадбената церемонија се одржала во Италија, а на приемот настапил Елтон Џон.

nph david burtka married (1)